Co motivuje k obnově PC ve firmách? Vyšší výkon a delší výdrž

Přidáno: 2. 3. 2016 11:00:00 Počet shlédnutí: 3673

02 Březen 2016

Co motivuje k obnově PC ve firmách? Vyšší výkon a delší výdrž Průzkum Nielsen Admosphere pro Intel ukazuje, co nejvíc vadí českým a slovenským uživatelům na firemních počítačích a co by firmy motivovalo k nákupu nových.

Co motivuje k obnově PC ve firmách? Vyšší výkon a delší výdrž

Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro společnost Intel si většina firem v ČR a SR stěžuje na pomalé počítače.

Čekání u počítače vadí osmi z deseti uživatelů počítačů ve firmách v České republice. V pořadí "stresorů" dále následují pomalý start a náběh programů, který irituje 60 % uživatelů, a pro 56 % uživatelů je to malá výdrž u baterií notebooků. Na Slovensku frustruje uživatele pomalý počítač stejnou měrou jako pomalý start některých programů (64,3 %).

Vyplývá to z telefonního dotazování mezi 150 českými a 102 slovenskými respondenty z řad vedoucích IT oddělení.

Výsledky představila společnost Intel na konferenci organizované u příležitosti uvedení šesté generace procesorů Intel Core vPro pro podnikové využití. Výrobce také podal vysvětlení, co za nespokojeností může stát.

Na vině je podle Intelu stáří firemních technologií a jejich nedostatečná obměna. Čtyři z deseti (40,7 %) stolních počítačů v českých firmách přesluhují (jsou starší čtyři roky a více), což má negativní dopad na jejich výkon, spolehlivost a spotřebu. To se odráží v rychlosti načítání aplikací vnímané uživatelem.

 dd

Zdroj: Intel

Počet velkých a středních firem, které čelí nespokojenosti firemních uživatelů s pomalostí informačních technologií, koresponduje s nevhodně nastaveným, případně zcela chybějícím cyklem obměny stolních počítačů a notebooků. To je případ více než 76 % českých firem, podíl slovenských firem v tomto hledisku dokonce překračuje 82 %,“ uvedl Petr Ulvr, obchodní manažer společnosti Intel pro Českou a Slovenskou republiku.

Podobná situace převládá i v oblasti serverů, kde 88 % českých a 84 % slovenských firem nemá cyklus obnovy nastavený a 41 % ho má delší než čtyři roky.

Proč se neobměňuje

Intel vysvětluje, že někteří ředitelé IT mají tendenci odůvodňovat existenci přestárlých počítačů tím, že jsou stále funkční. Kromě jejich vyšší spotřeby a pomalejší odezvy však roste také riziko jejich poruchy.

Podle globálního průzkumu společnosti Techaisle pro Intel je často levnější stará PC nahradit než je opravovat - oprava čtyři a více roky starého PC firmy v průměru firmu stojí 42 (člověko)hodin, u zařízení mladších než čtyři roky je to podle Intelu jen 21 hodin.

Z hlediska České republiky 66 % firem (v SR 84 %) v průzkumu společnosti Intel vykázalo, že průměrná oprava počítače u nich proběhne ještě během toho samého dne, kdy k ní dojde. Naproti tomu v třetině firem stráví zaměstnanec průměrně déle než dva dny, než se k němu počítač vrátí opravený zpátky.

Intel počítá, že bez započtení času technika na opravu firma kvůli ztrátě produktivity zaměstnance přijde o 2 470 Kč (Odvozeno z průměrné hrubé měsíční mzdy 25 903 Kč v 1. až 3. čtvrtletí 2015 podle ČSÚ).

Co by firmy motivovalo k nákupu nových PC

Největším motivátorem k nákupu nových počítačů či notebooků je pro 78 % českých a 86 % slovenských IT vedoucích právě větší rychlost zařízení.

Z dalších argumentů pro nákup následují delší výdrž na baterii (68 %), dobré zabezpečení (66,7 %) a rychlý start systému a programů.

Důležitou roli ale hrají i nové formáty (lehčí notebook/ultrabook) a nové technologie. Naopak na chvostu se umístily monitor s Ultra HD rozlišením a pěkný design.

 sss

Zdroj: Intel, ChannelWorld

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení